Teoria tarota

Tarot „co on do mnie czuje”. Czy można polegać na tarocie w sprawach miłosnych?

Tarot co on do mnie czuje

Taroty miłosne wykonuje się w celu zobaczenia, jak długo będziemy musieli czekać na uczucie lub czy warto angażować się w dany związek, czy ma on przyszłość. Nie wszystkie uzyskane informacje będą dobre, jednak tarot miłosny uznaje się za jeden z pozytywnych zastosowań kart. Wróżby miłosne niczego nie narzucają, pokazują jedynie możliwości i perspektywę, ostatecznie w każdej sytuacji decyzja należy do człowieka.

Czym jest tarot miłosny?

Do wykonania tarota miłosnego używa się standardowej talii 78 kar, 22 z nich określamy jako Wielkie Arkany, a 56 pozostałych kart to Małe Arkany.

Dużą rolę we wróżeniu odgrywa intuicja. Bez niej trudno będzie intepretować sens kart. Kart nie można rozpatrywać pojedynczo, wpływają one na siebie swoim sąsiedztwem.

Tarot miłosny nie może stanowić fatum ani niczego narzucać. Jeśli karty wskażą niepomyślną wróżbę, nie oznacza to, że nasz związek jest już całkowicie przekreślony. Pomyślna wróżba nie daje też gwarancji, na idealne porozumienie w związku, nigdy nie można przestać się starać o drugą osobę. Tarot daje wskazówki dotyczące związku i określa jego dobre i złe strony. Można na nim polegać, jednak nie można zapomnieć, że ostateczne decyzje podejmujemy my sami.

Rozkład tarota

Rozkłady kart tarota często bardzo różnią się od siebie: mogą być proste lub złożone. Im mniej kart układamy, tym wróżba będzie prawdopodobnie bardziej precyzyjna. Dużo znaczenie w w stawianiu tarota miłosnego mato, czy interesuje nas sytuacja miłosna na dzień dzisiejszy, czy w dłuższej perspektywie.

Jednym z najbardziej popularnych rozkładów dotyczących uczuć jest Wyrocznia Miłości. Do jej ułożenia potrzebne są tylko cztery karty. Układa się je od lewej strony zgodnie z  ruchem wskazówek zegara. Pierwsza karta z lewej przedstawia aktualne nastroje panujące w związku, karta górna określa nieświadomą motywację osoby, która chce uzyskać odpowiedzi.  Karta znajdująca się po prawej stronie podsumowuje stosunek partnera do osoby pytającej. Karta na dole daje wskazówki, rady i zalecenia.

Równie popularnym rozkładem jest Wyrocznia Afrodyty, dzięki niej można dowiedzieć się, czy osoby pasują do siebie, albo jakie uczucie ich łączy. Używane do tego jest pięć kart. Dwie karty układa się na górze, trzy na dole. Pierwsza karta wskazuje, co łączy dane osoby, druga pokazuje, czym się różnią, co je dzieli. Karty na dole odpowiadają kolejno na pytania: czy pasują do siebie, czym powinny się kierować chcąc być razem oraz jaka jest przewidziana dla nich przyszłość.

Jak interpretować wróżbę miłosną?

W początkowej fazie trudno jest precyzyjnie wyjaśnić przesłanie kart. Na początku dobrze mieć przy sobie wykaz kart z zapisem ich interpretacji. By ćwiczyć praktykę należy zapoznać się z gotowymi wyjaśnieniami, w jaki sposób karty wiążą się ze sobą i jaki mają wpływ na wzajemne znaczenie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *